Pozvánka na veřejnou debatu v Hradci Králové

26.února od 17:00 se ve Studijní a vědecké knihovně uskuteční veřejná debata na téma „Může se týkat vzácné onemocnění mě nebo mých blízkých? A proč je tak málo vzácných onemocnění léčitelných?“

Přijďte se zeptat

Asgent a České centrum pro fenogenomiku při Ústavu molekulární genetiky AV ČR jsou spoluorganizátory doprovodné série přednášek k putovní výstavě „Doba genová“, kterou pořádá nezisková organizace Asociace genové terapie (ASGENT), která vznikla na podporu výzkumu léků pro vzácná onemocnění.

Venkovní panelová výstava bude umístěna v Hradci Králové ve dnech 1. 2. až 31. 3. 2024 před Studijní a vědeckou knihovnou (Hradecká 1250/2, 500 03 Hradec Králové 3). Přednáškový cyklus se uskuteční dne 26. 2. 2024 (čas) v konferenčním sále knihovny.

Doprovodný přednáškový hodinový cyklus je určen široké laické veřejnosti a zahrnuje 3 populárně-naučné přednášky expertů na tato témata:

 • Současné a budoucí možnosti léčby vzácných onemocnění – poznatky z výzkumu a experimentální terapie (PD. Dr. rer. nat. habil. Radislav Sedláček, České centrum pro fenogenomiku, Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.)
 • Prevence v genetické péči před početím až po těhotenství (MUDr. Martin Schwarz, PRENET)
 • Spolupráce s českými vědci a síla pacientských organizací (Ing. Lenka Hajgajda, ASGENT)

Poté bude následovat debata s experty, kteří vám zodpoví vaše dotazy. Účast je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, Vás však prosíme o vyplnění registračního formuláře

  Kontaktní informace:
  Adresa:

   Informace o firmě:   Sídlo firmy:   Kontaktní osoba: