Oliho rok 2020 – Komunikace

Rok 2020 se pro nás rovná – leden, únor, karanténa, nemocnice, karanténa a Vánoce. I přes takto mimořádně náročný rok je fantastické, co vše Oli zvládnul a naučil se. Pomalu se z něj stává čím dál větší parťák, který si umí říct, co chce.

n

KOMUNIKACE

“To že nemůžu mluvit, neznamenná, že Vám nemám co říct.”

V posledním roce se Oli hodně posunul ve snaze komunikovat s námi. Hledá způsoby, jak si říct o to, co chce, jak upoutat naši pozornost, jak dát najevo, co se mu nelíbí. 

I když s Olim můžeme navštěvovat tolik terapií, kolik by jen zvládl. Ta největší a nejdůležitější práce je stejně na nás rodičích a každodenní pravidelné rutině. V případě komunikace to platí obzvlášť.  S Olim jsme se v posledních týdnech zpátky zaměřili hodně na komunikaci, protože už to u nás sklouzávalo k “řeči našeho kmene”. 

Našim cílem je pomocí metody AAK (= Augmentativní a alternativní komunikace) Olimu poskytnout nástroj na to, aby se dorozuměl i s širším okolím. Třeba i s vámi, až se jednou někde potkáte. To je ale běh na dlouhou trať, kontinuální práce po několik let.

V tuto chvíli nacvičujeme výběr ze dvou (oblíbené versus neoblíbené) pomocí kartiček s piktogramy. Prohlížíme si s Olim obrázky a fotografie a popisujeme mu je.

Více se pak o Oliho cestě k prvním krůčkům dozvíte na instagramu @our.life.with.angel a nebo facebooku Asociace genové terapie.

Přečtěte si další články z této kategorie.

Všechny články
Aktuality z výzkumu vzácných onemocnění

Aktuality z výzkumu vzácných onemocnění

Aktuality

27.4.2021

Aliquam eu nisi elit. Pellentesque ut ullamcorper augue. Donec molestie venenatis felis, nec lacinia magna accumsan sed. Integer a dui dolor. Vivamus euismod gravida.

  Kontaktní informace:
  Adresa:

   Informace o firmě:   Sídlo firmy:   Kontaktní osoba: