Letos jsme na Den Angelmanova syndromu rozzářili Čechy na modro

V úterý 15. února se řada významných budov po celých Čechách rozzářila na modro. Organizace Asgent se tak už podruhé připojila k mezinárodní iniciativě, kdy se právě 15. února po celém světě modře rozsvěcí významné budovy, jako například Burj Khalifa, Niagárské vodopády, slavný Golden Gate Bridge v San Francisco nebo třeba londýnský Big Ben. Loni se ze stejného důvodu rozzářil Tančící dům na Jiráskově náměstí.  

Cílem bylo podpořit výzkum tohoto dosud nevyléčitelného onemocnění a povzbudit rodiny nemocných dětí s nadějí na léčbu. Cíl se rozhodně podařilo splnit. Záštitu nad celou akcí převzala starostka pro Prahu 2 Alexandra Udženija.

Podpora andělských dětí nebyla jen symbolická, ale i finanční. Předseda asociace Radoslav Hajgajda a ředitelka asociace Lenka Hajgajda předali symbolicky Českému centru pro fenogenomiku šek na 1 milion korun. Tuto sumu se podařilo vybrat v průběhu roku 2020 a 2021 díky štědrosti dárců.

K iniciativě se v letošním roce připojili tyto významné objekty: starostka pro m.č. Praha 2, otec Berka, Kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze, Tesařovská kaple v Kořenově, Maják Járy Cimrmana u Čápa na Příchovicích, Riedlova vila v Desné, Hrad Valdštějn, zámek Loučeň, zámek Karlova Koruna, Chvalský zámek, Obecní dům v Hejnicích, Tančící dům v Praze.

Všem srdečně děkujeme za zapojení. Děkujeme partnerovi akce společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s.

  Kontaktní informace:
  Adresa:

   Informace o firmě:   Sídlo firmy:   Kontaktní osoba: